Úvodní strana >> Úřad MČ >> Elektronické službyElektronická úřední deska


Na automaticky generovaných www stránkách úřední desky může občan zobrazit stav úřední desky k libovolnému datu, může vyhledávat dle různých kritérií a může využít upozorňování na novinky pomocí technologie RSS. Vedle HTML verze stránek je k dispozici i XML obdoba obsahující pouze data bez prezentační části.
Upozornění: Zveřejněna jsou pouze vyvěšení od 1. 1. 2006, tj. od účinnosti zákona č. 500/2004 Sb. (správní řád).

SMS Infokanál


Od 01.04.2008 byla z rozhodnutí starosty MČ Praha 19 Pavla Žďárského v rámci podpory informovanosti občanů o věcech veřejných spuštěna nová nadstandardní služba, která umožňuje přihlášeným uživatelům se nechat informovat pomocí krátkých textových zpráv (SMS) o dění v obci.

Žádost o vyjádření on-line


Na webových stránkách MČ Praha 19 byl zřízen odkaz pro přístup k aplikaci e-UtilityReport, kde je žadatel systematicky veden k vyplnění formuláře pro vytvoření „Žádosti o vyjádření k existenci sítí“. Žadatel na základě vyplněného formuláře rozešle elektronickou žádost všem správcům inženýrských sítí, kteří jsou pro dané území aktivně zapojeni do služby. Pro ostatní správce inženýrských sítí, kteří prozatím neumožňují příjem žádostí touto formou, jsou vygenerovány PDF soubory pro možnost vytištění a doručení svépomocí. Takto vytvořená žádost je v souladu s platnou legislativou.

Elektronická podatelna ÚMČ Praha 19


Elektronická podatelna Městské části Praha 19 je určena pro příjem podání učiněných v elektronické podobě na Úřad městské části Praha 19. Elektronická podání přijatá prostřednictvím elektronické podatelny a splňující předepsané náležitosti úřad vyřizuje stejnými postupy a ve stejných lhůtách jako podání neelektronická.


Systém uživatelům nabízí elektronické formuláře pro řešení rozličných agend na HMP a MČ včetně on-line vyplnění a odeslání na podatelnu uživatelem vybraného úřadu.

Návštěvní kniha


Návštěvní kniha, sloužící díky možnosti anonymních vzkazů pro přímou a rychlou interakci mezi občany a úředníky, kteří tak mohou reagovat na přímé a jasné problémy. Například: díra v silnici, rozbitá lavička, nefunkční kolotoč.....

Elektronická inzerce v časopisu Kbelák


Formulář pro elektronickou inzerci v časopisu Kbelák


Anketa - mládež


JAK ROZVÍJET VOLNOČASOVÉ AKTIVITY PRO DĚTI A MLÁDEŽ VE KBELÍCH?
Klademe velký důraz na názory a připomínky svých obyvatel, a to všech věkových kategorií, proto prosím dovolte zapojit do ankety i Vaše potomky včetně možnosti samostatného vyplnění. Odpovědi budou mít vliv na rozhodování o našich záměrech a prioritách. Zaškrtněte, prosím, ty odpovědi, se kterými souhlasíte. Můžete zaškrtnout i více odpovědí najednou. U otevřených otázek můžete napsat vlastní odpověď.

Informace o aktualizacích na www.praha19.cz


Newsletter je anglický termín označující elektronický zpravodaj (news = novinky, letter = dopis). Jde o emaily, obvykle ve formátu HTML, pravidelně zasílané přihlášeným odběratelům.

Podle zákona č. 480/2004 , který vstoupil v platnost dne 7.9.2004 je nutné mít váš prokazatelný souhlas se zasíláním hromadných informativních e-mailů.

Máte-li zájem dostávat informační email o aktualizacích na serveru Praha19.cz, vyplňte prosím ve formuláři Vaši emailovou adresu a do těla zprávy napište ANO, čímž udělujete souhlas se zasíláním hromadných informativních e-mailů.

Chcete-li zrušit informační email o aktualizacích, vyplňte prosím  ve formuláři svou emailovou adresu a do těla zprávy napište NE.

RSS Infokanál


Informační kanály, známé také jako informační kanály RSS, informační kanály XML, syndikovaný obsah nebo webové informační kanály obsahují webem publikovaný obsah, který je často aktualizován. Obvykle je využívají zpravodajské a blogové weby, ale používají se také k distribuci jiných typů digitálního obsahu včetně obrázků, zvukových souborů a videa. Aplikace Internet Explorer může při navštívení webu zjistit a zobrazit informační kanály. Můžete se také přihlásit k odběru informačních kanálů. Tyto kanály se pak budou automaticky kontrolovat a budou se stahovat aktualizace, abyste si je mohli přečíst později.