Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        9. leden - 2016- 19:16
 Jméno :               Petr
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, proč se v minulých dnech prováděl posyp solí v ulicích v obytné zóně vedle centrálního parku (Na Ovesníku, Miletínská atd.)? Nemyslím si, že zrovna tento nešetrný způsob odstranění sněhu patří do těchto míst plných zeleně.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, DiS., 01/18/16 19:54 ]

Vážený pane Petře,
obytná zóna je určena jak pro pohyb chodců, tak i pro provoz vozidel a řidiči musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Smí jet rychlostí nejvýše 20 km/h. Stejně tak, jako musí chodci umožnit vozidlům jízdu. To platí i pro děti hrající si v obytné zóně. V minulém týdnu napadl poprvé v letošní zimě sníh a Český hydrometeorologický ústav vyhlásil výstrahu na klimatické jevy nebezpečného charakteru. Obleva/mráz. Z tohoto důvodu přistoupila městská část k chemickému posypu i v místech, která se takto běžně neupravují.
V případě nejasností či upřesnění můžete kontaktovat odbor životního prostředí a dopravy.
B. Pokorná OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.